קנדה

נכתב ע"י OhadTheNomad
אוהד הנווד בקנדה

אחחח קנדה.. לא מאמין שסיימתי מסע של 6,000 ק”מ- הכל בטרמפים, אוהל ומקומיים.
קבלו סרטון מסע עם טיפים חשובים מאוד על איך לטייל בהרי הרוקיז ואיך ישנתי בחינם בונקובר?!
עוד מידע חשוב בהמשך הפוסט.

לפני שאני מגיע ליעד חדש תמיד יש קצת חששות. במיוחד ביעדים כמו קנדה ואלסקה שהם קיצוניים ופשוט לא הצלחתי למצוא מישהו שטייל בהן באוהל וטרמפים כדי שאוכל לשאוב ממנו טיפה של מידע.

כמו שאמרתי בסרטון, החודשיים וחצי האחרונים היו מטורפים אבל לא קלים בכלל. הדרכים מפוצצות בדובים והיו ימים קפואים ביותר והרבה לילות בלי קליטה.
היום אני עוזב את קנדה, מסתכל אחורה ומבסוט בטירוף על החוויות שעברתי. נופים פסיכיים, אנשים בלתי נשכחים ובדידות שלימדה אותי המון.

קבלו מידע שיעזור לבאים אחריי:
חוקי קאמפינג- בניגוד לאלסקה שבה מותר להקים אוהל בכל שטח ציבורי, אני לא בטוח שזה חוקי בקנדה. יש כל מיני אפליקציות עם מיקומים בהם אנשים חנו בעבר וגם אני, כמו תמיד, דקרתי נקודות על המפה, מוזמנים לבקש!

טרמפים- לפני חודשיים בדיוק זוג מטיילים אסף טרמפיסט והוא רצח אותם. מזעזע ועכשיו כל המדינה בפחדים מפני טרמפיסטים. משעשע היה לנסוע בטרמפ כשפתאום הרדיו זועק לא לתת טרמפים כי זה מסוכן (מבט תמים+ בליעת רוק לא רצונית).
ממליץ לנסות לעצור בתחנות דלק, ככה שלנהגים שגם ככה מאטים יש כמה שניות לבחון את הפרצוף היפה שלכם. אני לא חסיד גדול של שלטים אבל מידי פעם עמדתי עם שלטים מצחיקים כמו גן עדן או סימפסון. נדיר שעמדתי מעל שעה בין מקטע למקטע.

ויזה- מי שמגיע לקנדה בטיסה צריך למלא טופס באינטרנט מראש, זה לוקח 2 דקות ולא שמעתי על מישהו שלא אישרו לו.
במעבר היבשתי מאלסקה (ארה”ב) לקנדה אין צורך בויזה. ממני לא ביקשו אבל אני יודע בודאות שבד”כ מבקשים לראות כרטיס יציאה מהמדינה! לא לשחק עם זה! חבל שלא תיכנסו ליעד שלכם בגלל פרט שולי כזה.

עונה- יולי אוגוסט הן שיא העונה. אני מאוד מאוד מאוד שמח שהגעתי לרוקיז רק באמצע ספטמבר כי היו משמעותית פחות תיירים וגם אז היו לי לא מעט באתרים המתוירים. קחו את הרגליים שלכם וקצת תצאו מהשביל המוכר כדי שתחוו את הטבע כמו שצריך :). תביאו בגדים חמים ללילה.

פארקים לאומיים- ממליץ על כרטיס שנתי. 80 דולר לרכב לכל הפארקים ואפשר למכור אותו אחרי שאתם מסיימים.

תקציב- נדיר נדיר נדיר ששילמתי על לינה או על תחבורה, אז מעבר לפארקים ואורז לא הוצאתי כמעט כסף. מידי פעם חובה מקדונלדס.

תודה ענקית ל רום ואלן על שבוע מהאגדות עם צחוקים ושיחות לתוך הלילה. 

כמובן תודה לסברס הספונסרים האדירים שלי.

תנו בלייקים, תגובות ושיתופים- זה מאודד עוזר לי להמשיך לטייל אז למה לא..