קילימנגרו!!

נכתב ע"י OhadTheNomad
אוהד בקילימנג'רו

אשכרה ההר הכי גבוה באפריקה וההר הבודד הגבוה בעולם.

בהתחלה טיפה עיצבן אותי לשלם מעל 1000 דולר לטרק כל כך קצר, אבל מהר מאוד הבנתי כמה הוא מטורף.
קודם כל התנאים של הטרק הם באמת יוצאי דופן. לסיים יום הליכה עם פופקורן וגיגית מים רותחים זה באמת תענוג. דבר שני בחיים לא הייתי בטרק שהנופים בו משתנים בקצב כ”כ גבוה.
את שאר הטירוף תראו כבר בסרטון עצמו.

מתי?
בגדול אפשר לטפס את הקילימנגרו כל השנה, אבל בהחלט עדיף בעונות היבשות: יוני עד אוקטובר וינואר עד פברואר. שימו לב שיולי אוגוסט הם החודשים הכי עמוסים מבחינת כמות תיירים.

איזה מסלול?
אני עשיתי את מסלול מצאמה בשישה ימים והיה לי באמת כיף לא נורמלי. לא קשה מידי (חוץ מהלילה של הפסגה) ואפשר לעשות אותו גם בשבעה ימים וככה ההתאקלמות לגבהים טובה- מומלץ לאלו שעוד לא יודעים איך הגוף שלהם מתמודד עם גבהים.

מה להביא?
במהלך הימים הראשונים חולצה ומכנסיים קצרים לגמרי הספיקו, כשהיינו בשטחים פתוחים והייתה רוח לפעמים שמתי סופטשל, אבל הכי חשוב שתביאו בגדים כמה שיותר חמים ללילה של הטיפוס לפסגה. אני הייתי פשוט טיפש ולא הבאתי לא כובע צמר ולא כפפות- זה פשוט לא סביר במזג האוויר הקפוא בפסגה ומזל שמצאתי מישהו שהיה לו להביא לי. אל תהיו גיבורים ואל תתבלבלו מהתדמית החמה שאפריקה יוצרת.
מעבר לביגוד, פנס ראש הוא פריט חובה, כדורים נגד מחלת גבהים במידה ותצטרכו, מכשיר לוויני מעולה גם למקרה חירום וגם כי הוא מראה תחזית מזג אוויר וגובה מעל פני הים ומישהי נידבה לי שקית חימום כמו בשמירות בצבא וזה היה כל כך כיף!

עם מי לעשות?
ברור שיש חברות שמוציאות טיולים מאורגנים מהארץ. אבל מי שהתקציב שלו דל יכול לסגור דרך סוכנויות בארושה. אני ממליץ על המדריך שלי ארסטוס, אחלה גבר, מצחיק, סבלני, דאג שהכל יתקתק והרשים ברמת הידע שלו על הגאולוגיה והבוטניקה של האזור. 

איך מוזילים עלויות?
קודם כל ארסטוס לוקח 1200 דולר לבן אדם בקבוצה שזה מחיר מאוד הגיוני. אם אתם לא מתכננים לעשות עוד טרקים בחיים אז במקום לקנות ציוד אפשר לשכור ציוד מעולה בארושה. מעבר לזה תבינו שהממשלה לוקחת את רוב הכסף אליה אז הצוות לא מרוויח פה יותר מידי.
מי שמממממש נחוש יכול לסחוב את כל הציוד לבדו בלי פורטרים.

כרגיל מוזמנים להתייעצויות בפרטי.