קונגו

נכתב ע"י OhadTheNomad
קונגו

ללא ספק אחת המדינות הכי מרתקות שהייתי בהן! גם לשבת על שפת אגם הלבה הגדול בעולם וגם להיות חצי מטר מגורילת הסילברבאק הן חוויות שלא אשכח לעולם. ואיך בכלל אצת ספירולינה קשורה לכל העניין

מדינה עשירה באוצרות טבע אבל חייב לציין שפגשתי לא מעט אנשים “לא נעימים” בלשון המעטה, אז קחו ברצינות את ההמלצה שלי להסתובב עם מדריך.

קצת מידע שיכניס אתכם לפרופורציות:
קונגו מונה 70 מיליון תושבים כשרק ל-9 אחוזים מהאוכלוסייה יש גישה לחשמל, תוחלת החיים במדינה היא 48 שנים וההכנסה השנתית הממוצעת עומדת על 300 דולר. אז קצת קשה להאשים אותם במרמור.

הר געש ניראגונגו- הר געש פעיל השוכן בתחומי הפארק הלאומי וירונגה ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, כ-20 קילומטרים צפונית לעיר גומה ואגם קיוו ומעט מערבית לגבול עם רואנדה. זהו הר הגעש הפעיל ביותר ביבשת אפריקה, עם אגם הלבה הגדול ביותר בעולם! התפרץ לאחרונה בשנת 2002.

גורילות-  סוג של קוף אדם, הגדול מבין הפרמיטים (קופים). ניזונה בעיקר מעלים ופירות ולכן נמצאות ביערות של קונגו, אוגנדה ורואנדה.
היערות בהן חיות הגורילות עשירים במינרלים ובמתכות כגון זהבכסףיהלומים ובדיל, אותם כורים המורדים באופן לא חוקי ובמהלך הכרייה היערות בהן חיות הגורילות נכרתים והתושבים מעמיקים את החקלאות לתוך היער.
נשארו כיום רק כ500 פריטים בכל העולם (לא כולל גני חיות).

אצת ספירולינה- ספירולינה היא אצה המשמשת מקור תזונתי לבני אדם, לדגים ולחיות משק. ספירולינה עשירה בחלבונים, חומצות אמינו, ויטמינים ומינרלים רבים ולכן מייצרים ממנה תוספי מזון.
תזונה משפיעה על כל כך הרבה דברים בחיי היומיום שלנו, וההשפעה שלה על הילדים בקונגו היא עצומה.

פרגנו בלייק, תגובה, תיוג, שיתוף- זה לוקח שנייה ומאוד עוזר לי לטייל.