לוס אנג'לס

אוהד הנווד

אוהד הנווד

הי כאן אוהד הנווד, תמיד חלמתי לטייל בעולם בלי לעצור לרגע. עכשיו באתר לספר לכם איך זה מרגיש.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מרץ 5, 2020

אוהד הנווד בעיר הגדולה- לוס אנג'לס!

הגעתי לעיר הקולנוע ועל היום הראשון פגשתי את אנג'לינה ג'ולי, תראו בסרטון כמה היא נחמדה (חיכיתי לה כמו ילדה בת 16). קבלו הסברים על פארק לאומי יפה באזור, השלט של הוליווד וחופים של מאגניבים.

האמת שהגעתי לאל איי כי התחשק לי קצת תחושה של בית לקראת ראש השנה, וידעתי שיש שם קהילה ממש גדולה של יהודים, אבל ממש לא ציפיתי לכזה דבר:

  1. שבוע וחצי התארחתי אצלגיא אוחיון, חבר יקר מהטכניון, המוכשר הזה אשכרה בחילופי סטודנטים בUCLA, אוניברסיטת אל איי. הוא גר בדירה של 20 יהודים אמריקאיים שאוהבים ומחוברים ליהדות שלהם יותר מהרבה ישראלים שאני מכיר! מרגש לראות שדווקא מהמקום שלהם בטופ של ארצות הברית, העיניים שלהם נוצצות כשהם מדברים על הארץ. עשיתי איתם את ראש השנה והיה כיף ומיוחד.
  2. יניב היהלום, אלוהים יודע איך, הוא מארח כל שישי מאות ישראלים בבית הפרטי שלו כדי לאחד את הקהילה וכדי שירגישו בבית. כששמעתי על זה בהתחלה חשבתי שמדובר על איזה טייקון, אבל מסתבר שמממש לא… הוא עושה זאת נטו מטוב לב גם כשקשה מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.

נקודה אחרת שאני רוצה לכתוב עליה היא ההומלסים. על פניו המילים "לוס אנג'לס" ו"הוליווד", נשמעות נוצצות, אבל דווקא באזור היוקרתי הזה יש המוני הומלסים. יצא לי לשבת לשיחה עם הרבה מהם ופגשתי אנשים משכילים, יוצאי צבא עם בעיות נפשיות או כאלו ששברו רגל ולא יכלו לעבוד אז פיטרו אותם והחובות הצטברו.
המדינה נותנת לחלקם ארוחות חמות אבל זה פלסטר, הם צריכים מסגרות שיעזרו להם לעמוד על הרגליים לטווח ארוך וממה שביררתי פשוט אין כאלה. לא מתיימר להיות עובד סוציאלי או לנקוט בעמדה כלכלית אבל זה פשוט מוגזם.

בקיצור הייתי צריך קצת זמן בסיוויליזציה מערבית אחרי שלושת החודשים האחרונים באלסקה, קנדה והוואי, אז אל איי באה לי מעולה.

תודה ענקית לחנות הציוד סברס  שעוזרים לי לטייל, מזמין את כולכם לחנות האינטרנטית המגניבה שלהם, יש להם אחלה ציוד באחלה מחירים ואני יכול לעזור עם המלצות והנחות על ציוד.

ותודה ל Niv Bin על העריכה, הגאון הזה אשכרה הצליח להפוך אותי מדוב, לדינוזאור ועכשיו לאריה שואג (מי שלא הבין שיסתכל בסרטונים האחרונים).

לאאא לשכוח לייקים, תגובות, שיתופים בקבוע- אתם יודעים כמה זה משמעותי לי 😉.

 

Desiged by Din Ashkenazi