הסרטון המלא לפטגוניה!

נכתב ע"י OhadTheNomad
פטגוניה-אוכל

סופסוף הגעתי לדרום אמריקה שכולם מדברים עליה והכנתי סרטון שמשלב טרקים ואטרקציות מוכרות בארגנטינה וצ’ילה, יחד עם אלפי קילומטרים בטרמפים- כל הדרך מאושוויה לברילוצ’ה (וגם התקדמתי ככה לפוקון). כמובן כולל מחירים, טיפים וחוויות.

האמת די פחדתי להגיע לפה בגלל שכל האזור מאוד מתויר, אבל האמת? התאהבתי. הנופים פה לא פחות ממשוגעים והמקומיים חמים ומצחיקים. לא ציפיתי שיהיה הבדל כ”כ גדול בין ארגנטינאים לצ’יליאנים, אבל יש וואחד הבדל בתרבויות שזכיתי להכיר לעומק בעיקר בזכות הטרמפים.

גם די פחדתי מהמחירים הגבוהים כי באמת העלויות פה של הדברים מאוד גבוהות, אבל גם פה אני מצליח לטייל בתקציב מאוד נמוך- סרטון טיפים לקמצנים ביבשת בהמשך.

למי שלא מכיר פטגוניה היא חבל ארץ שמכסה את כל דרום ארגנטינה וצ’ילה. הגודל שלה הוא כמיליון קמ”ר (ישראל 22 אלף קמ”ר) ומספר התושבים הוא 2 מיליון.

יאללה דברים פרקטיים:
ויזה- מקבלים ויזה בהגעה ל3 חודשים. שימו לב שתצטרכו להראות כרטיס יציאה מהמדינה אז תבואו מוכנים עם כרטיס כזה.
**חשוב- בכניסה לצ’ילה מקבלים נייר בשם PDI, הוא חשוב מאוד! תשמרו אותו! יבקשו לראות אותו ביציאה מהמדינה ואפילו בחלק מהטרקים.

מטבע- הכלכלה של המדינות עוברת תהפוכות, ככה שהפזו ממש נחלש. תבואו עם מלא דולרים ותמירו שם! ההמרה בבנקים הרבה יותר נמוכה מההמרה ברחוב, אבל תלכו לחלפן שאתם סומכים עליו כי יש הרבה זיופים. מי שצריך מספר של חלפן ישראלי בבואנוס איירס שיבקש בפרטי.

עונות- אני התחלתי באמצע אוקטובר בשביל להגיע לאנטרקטיקה והיה אחלה מזג אוויר באושוויה, אבל חלק גדול מהטרקים היו סגורים בגלל שהקרח בדיוק הפשיר והפך חלק מהטרקים לבוצית מידי. אז ממליץ למי שלא מורעל על טרקים ארוכים ☺.

תחבורה- האוטובוסים יקרים בצורה מטורפת, אז תפסתי טרמפים לכל מקום. כמו שאמרתי והראיתי בסרטון- זה לא היה קל כמו שאנשים חושבים שזה! למעשה, בין האזורים היותר קשים לתפוס בהם טרמפים בעולם! כן ממליץ לנסות אבל תהיו מוכנים לזה נפשית, תבואו עם ציוד שיעמוד ברוחות חזקות ושתמיד יהיה לכם מספיק אוכל למקרה שתתקעו (אני תמיד עם חבילת טורטיות, טונות וקילו אורז).
בתוך העיר קחו אובר.

סים- אני עם סים בינלאומי אבל מי שפגשתי המליץ על חברת קלארו (ארגנטינה). לא עולה הרבה כסף ויש מלא סניפים ברחבי המדינה.

מקומות לינה:

בואנוס איירס- ישנתי בקאוצ’סרפינג, חוויה רכה, חסכונית ומעולה! ממליץ מאוד!
אושוויה- ישנתי בהוסטל ויולטה. סוזי המנהלת אישה מדהימה ומצחיקה שמתה על ישראלים. שימו לב שהיא והמשפחה גרים בהוסטל אז אסור להרעיש או לשתות אחרי חצות. היא סיפרה לי שבגל הקודם ישראלים ממש איימו עליה במכות! תנשמו עמוק ותכבדו את המקומיים.

פונטו נאטלס (טרק הטורוסים)- הוסטל chumango. חדרים טובים עם וילונות על המיטות, צוות מדהים ומצחיק שעזר לי לתקן את האוהל שנשבר בהוואי.

אל קלאפטה (הקרחון המתנפץ)- הוסטל gurrero. סבסטיאן אחלה גבר, החליט על דעת עצמו לעשות אסאדו מפחיד לכל ההוסטל על חשבונו.

אל צ’אלטן (פיץ רוי/ מעבר הרוחות)- casa azul. תשמעו הוסטל בינוני ומטה, מתאים למי שרוצה לחסוך… מאוד זול ואפשר לשים אוהל בחצר ב200 פזו (כ3 דולרים).

ברילוצ’ה- las moiras. הוסטל של הרבה ישראלים טובים, מנהלים יודעים עברית והם סופר נחמדים. כולל ארוחת בוקר (קרפים ריבת חלב, קורנפלקס עם חלב)

פוקון- pucontours. ההוסטל שאני בו כרגע, עולה 1,000 פזו יותר מההוסטלים האחרים פה בעיר אבל ארוחת בוקר ענקית (נקניקים, גבינות, עוגות, קוקומן) וולנטין המנהל פשוט מלך! הוא לקח אותי לדוג עם המשפחה שלו ואפשר לסגור דרכו את כל האטרקציות בעיר (יש הנחה למוצ’יקארד).

כמובן שישנתי בדרך בהרבה מקומות באמצע שומקום, רק אני והאוהל היפה שלי- מי שעוקב באינסטגרם יודע.

תהנו ותפרגנו בלייקים, תגובות ושיתופים, השקעתי הרבה בסרטון ובפוסט הזה ולכם זה לוקח בול שניה!

תודה לסברס הספונסרים האהובים שלי שעוזרים לי לטייל

וכמובן לניב העורך הכי הכי שכל פעם מפתיע מחדש.

אוהבב ושנה טובה!