אתיופיה סרטון טיול

נכתב ע"י OhadTheNomad
אתיופיה אוהד הנווד

אתיופיה, כמה שהפתעת אותי!

המון מטיילים שפגשתי באפריקה הזהירו אותי שיש הרבה מקומיים שמציקים לתיירים וזה גרם להם להתבאס מהטיול באתיופיה. וואלה אני תמיד משתדל להיות אובייקטיבי כשאני מדבר על מדינה, ולציין גם את הדברים הפחות טובים שבה והאמת שבאתיופיה היו לי מאה אחוז חוויות טובות מכל הבחינות:
האנשים מדהימים- קרה לי פעמיים שמקומיים עצרו אותי ברחוב, התחילו לדבר איתי ומפה לשם גם התארחתי אצלם וטיילנו ביחד. התרבות האתיופית היא פשוט מרתקת! בהחלט אעלה בעתיד סרטון נוסף רק על התרבות והמנהגים האתיופיים.

אוכל- משמעותית האוכל שהכי אהבתי באפריקה, כן אפילו יותר ממרוקו! האוכל מפוצץ בתבלינים וטעמים חזקים. ממליץ לאכול פול לארוחת בוקר ואינג’רה עם שירו (הרוטב הכתום) בשאר שעות היממה. מעדן. אם מישהו מהעדה קורא את זה, אשמח לבוא לאכול!! ☺

נופים- הנופים מדהימים, במיוחד במדבר דנקיל! העין פשוט לא קולטת את כל הצבעים! אני לקחתי טיול של 3 ימים ומצטער שלא לקחתי את הטיול של ה-4 ימים. אין עוד מה להרחיב, תצפו בסרטון.

מידע כללי:
*ויזה- אין צורך בויזה מראש (למרות שיש אופציה לויזה אונליין). ויזה לחודש תעלה 50$, ויזה ל3 חודשים תעלה 70$.

*עונות- העונה הכי מומלצת היא מאמצע אוקטובר עד ינואר כשכבר אין גשם אבל הכל עדיין ירוק. אפשר גם בעונה היבשה בין פברואר למאי. אני שהיתי במדינה חודש שלם- אפריל והיה מדהים, אבל הרי הסימיאן היו מאוד צהובים ומפלי הנילוס היו הרבה פחות מטורפים. מצד שני היו פחות תיירים.

*ממליץ לשמור כל הזמן על החפצים האישיים שלכם. ליותר מידי אנשים שפגשתי גנבו את הפלאפון או את הארנק. תשדרו בטחון עצמי ותסתכלו לאנשים בעיניים. מתישהו אעלה פוסט עם דרכים שלי להימנע או להתמודד עם צרות.

*ממליץ להתחיל את הטיול באתיופיה, זה הכי נכון גאוגרפית! אני התחלתי באוגנדה שהיא קצת יותר דרומית ויש מצב שזו הייתה טעות כי הייתי צריך לבחור בין להמשיך צפונה או דרומה. יותר פשוט להתחיל באתיופיה ולרדת דרומה.