אלסקה

נכתב ע"י OhadTheNomad
אוהד-הנווד-אלסקה

אלסקה היקרה! כמה עברתי פה.

הסרטון הבא מפוצץ בכמויות של קרחונים שאני כבר חולם קבוע על נייט ווקרס, חיות פרא ייחודיות כמו להקה של 7 אורקות על רקע הרים מושלגים, הסיפור מאחורי האוטובוס מinto the wild, מפולת קרחונים עוצמתית שבהתחלה חשבתי לעצמי איזה כיף שהייתי עד לדבר כזה ושנייה אחר כך שיניתי את המחשבה לכמה זה עצוב שהקרחונים ככה נעלמים ועוד המון המון חוויות.

אבל הכי נהניתי מהשקט. העולם שלנו נהיה פחדן ובורגני שנדירות המדינות שחוקי להקים בהן אוהל בתוך יער גם כשאתה לא מפריע לאף אחד, וכיף שאלסקה עדיין פתוחה ככה. אז אחרי 8 ימים חשובים וכיפים עם ההורים יצאתי למסע לנקודה הכי צפונית באלסקה ובעצם ביבשת אמריקה כולה.

טרמפים ואוהל זה קשה ומתיש. היו ימים גשומים מאוד, ולקפל את האוהל בגשם בבוץ ואז לעמוד רטוב בצד הדרך בתקווה שמישהו יעצור זה פשוט באסה. אבל התגמול הוא לא נורמלי ואני דבק בדעה שזו הדרך הכי טובה לטייל במדינה ולהכיר אותה. הזוי לאילו שיחות עמוקות אפשר להגיע עם בן אדם זר תוך נסיעה של כמה שעות. בשביל מפגשים ושיחות כאלו אני מטייל.

מקומות שהייתי בהם:
האצ’ר פאס- עשיתי טרק לאגמים בשם reed lakes, אגמים ממש יפים שנמצאים על הפאס. טיפוס של כ3 שעות, לא אמור להיות קשה מידי אבל יצא לנו גשם מטורף והיו אזורים מאודד מחליקים. ישנו למרגלות האגם.

מטנוסקה גליישר- הקרחון הכי יפה שראיתי בחיים. עולה 40 דולר כניסה וזוכים ללכת על קרחון כחול ועוצמתי.

מעיינות חמים- כשעה נסיעה מהעיר פיירבאנקס יש מעיינות חמים מעולים. עולה 15 דולר כניסה.

גסטהואז של ניקה ובוריס- מומלץ מאודדד! יש לזוג הזה ידע מטורף והם יעזרו לכם לתכנן את המשך הטיול. אם יש לכם זמן תישארו להתנדב אצלם קצת.

כמו שאמרתי בסרטון, הכנתי מפה עם כל נקודה מעניינת שהייתי בה- החל ממסעדות לאטרקציות והסברים קצת יותר מעמיקים על כל מקום (דנאלי, האוקיינוס הארקטי וכו’). מוזמנים לבקש בפרטי.

קצת על אלסקה:
המדינה הכי צפונית והכי גדולה בארה”ב. יש בה המון אזורים, במיוחד במערב, שאפשר להגיע אליהם רק במסוק או סירה בלי אפילו מרפאה!

עונות- מומלץ להגיע בקיץ- יולי אוגוסט ועדיין תביאו בגדים חמים וציוד נגד גשם. חשוב מאודד!!!

ויזה- ויזה לארה”ב. שימו לב שיש לכם כרטיס יציאה מהמדינה.

בטיחות- הסכנה הכי גדולה היא מחיות פרא. דובים ומוסים. בניגוד לדעה הרווחת, יותר אנשים נפגעים ממוסים (אייל קורא) מאשר דובים! בכל מקרה, להרחיק את האוכל מהאוהל ולבשל במקום נפרד (אם תשאירו את האוכל ואת הסירים באותו מקום, הדובים יתחילו לקשר בין כלי בישול לאוכל ואנחנו לא רוצים שזה יקרה). רצוי גם לתלות את האוכל על עץ אם אפשר.