אוגנדה טיול

נכתב ע"י OhadTheNomad
אוגנדה

למה לא אוגנדה?! סאמכ איזו שאלה חרושה..

רק אגיד שהרבה זמן לא נהניתי ככה ממדינה!
שילוב של כפרים, עוני, תרבות, אטרקציות ונופים אדירים. תראו בעצמכם!

למי שמגיע לאוגנדה/ ליבשת, ממליץ להתחבר לקבוצות הפייסבוק, הן יעילות מאוד, בדגש על דף מזונגו שמנהלים גם קבוצות ווטסאפ לכל מדינה ואפשר להיעזר בהן.

טיפים כלליים חשובים:
*עונות- אוגנדה מתאימה לטיול כל השנה, אבל עדיף להגיע בין יולי לספטמבר או דצמבר עד פברואר כי אלו החודשים היבשים.

*חיסונים- רק רופא טיולים יגיד לכם אילו חיסונים לעשות, שימו לב שבכניסה למדינה בודקים שיש לכם חיסון נגד קדחת צהובה.

*ויזה- יכולים לעשות איסט אפריקן ויזה, שזו ויזה ל3 חודשים ותקפה לאוגנדה, רואנדה וקניה. יכולים גם ויזה רק לאוגנדה בעלות 50 דולר וממששש חשוב שבמעבר גבול תתעקשו לקבל ל3 חודשים, אחרת תקבלו לפחות זמן!

*כסף- מומלץ למשוך מזומנים ב-bank of Africa  זה בנק בלי עמלות משיכה! בבנקים אחרים יש עמלות, חלקן גבוהות מאוד! 1שקל~1000 שילינג אוגנדי.

*ביטחון אישי- אוגנדה מדינה יחסית בטוחה. אבל יש המון מקרים של גניבה. תזהרו כשאתם הולכים עם פלאפון/ ארנק ביד כי בודה בודה בקלות יכול לעבור במהירות ולחטוף לכם אותו. כשאתם ישנים תקפידו לסגור את החלון ולנעול את הדלת- קרה לבנות שטיילתי איתן שנכנסו להן לחדר בלילה וגנבו דברים.

*שוחד- מנהג שאני ממש לא מעודד, אבל לא באתי לשנות את אפריקה. ופה, באוגנדה, הכל נפתר עם שוחד. תעשו את זה חכם ולא גלוי מידי כי אתם עלולים להסתבך.

רשימת מקומות שהייתי:

קמפלה- יש שכונות ומסעדות מערביות לגמרי. אבל עשו לעצמכם טובה, תפוצצו את בועת המזונגו ותלכו גם לסלאמס ולטאון. אוגנדה היא לא שיא התיירות, אבל למקומות האלו לא נכנסים הרבה ‘אנשים לבנים’. את התחושות שיעברו לכם בגוף אני יכול רק לנסות להעביר בסרטון קצר.
טלפון של קייוואי (K.Y) שגדל שם ויכול לקחת אתכם לסיור: 256706161540+


white nile rafting- אחלה חברה לעשות איתה את הראפטינג! 90 דולר כולל א.בוקר גדולה, נשנוש צהריים וא.ערב על האש עם בירות! מדריכים מקצועיים ובהמלך השייט מלווים עוד כמה אנשים על קיאקים שעוזרים במקרה של התהפכויות. שימו לב שזה ראפטינג אתגרי כמו שראיתם בסרטון. מי שמגיע שיתן חיבוק ענק לבת של המנהלים היא הכי מתוקה בעולם!
טלפון: 256787508236+

מפלי סיפי- ישנתי אצל ג’ואל, אחלה גבר ויש לו קפה מצוייןןן. דרכו סגרתי סנפלינג וסבב מפלים. ממש ממליץ על סנפלינג! שימו לב שאחרי הסנפלינג מחכים כמה ילדים שמושכים לך את היד ועלק עוזרים לך לעלות חזרה להר- הם רוצים טיפ על זה.
טלפון ג’ואל: +256787629420

קרייטר לייקס (אגמי המכתש)- פירטתי בסרטון עצמו. המעיינות החמים במרחק של כשעה נסיעה על בודה בודה והם באמת רותחים! אני מת על זה ולכן ממליץ! וילסון יכול לבשל לכם אוכל מקומי וכמה דקות הליכה משם יש דוכן שמוכר רולקס וצ’יקומנדו. יש שוק מקומי גדול בימי שישי.
טלפון וילסון: 256705828465+

אגם בוניוני- סיום מעולה לטיול הזה! השתקעתי שם יותר משבוע והכנתי את הסרטון על שפת האגם. לאברהם יש חדרים מקומיים עם נוף לאגם ואוכל משוגע! ממליץ על בולונז. בנוסף למה שהראיתי בסרטון, יש בסביבה פארק חבלים כולל אומגות (אני ויתרתי אבל נראה אש), סדנאות יצירה (תפירה וכד’), ביקור בכפר הפיגמים (אנשים נמוכי קומה אבל הרבה המליצו לי לא ללכת כי הם חמדנים ותוקפניים, חוץ מזה שמרגיש לי קצת ‘גן חיות’). גם כאן יש שוק מקומי בימי שישי.
טלפון אברהם:256774512339+

מי שמזמין דרכי מקבל 10% הנחה בבוקינג, אז תהנו!

שוב תודה לחברת הראל ורסקיו1 (תיוג) שעוזרים לי לטייל! יכול לארגן אתכם בהנחות גם בביטוח וגם במכשיר לוויני.

לא לשכוח לעקוב, לעשות לייק תגובה ושיתוף- בשביל הרצל!!!