אוגנדה התנדבות באוסניד- בית יתומים באוגנדה

נכתב ע"י OhadTheNomad
אוגנדה

ארבעה שבועות של התנדבות באפריקה!
סרטון מרגש על ‘עולם מקביל’ שיכניס אתכם לפרופורציות ושמחה לחיים, אז אל תמשיכו הלאה וצפו באורח חייהם של אנשים שחיים “בלי כלום” אבל מלאים בשמחה, עומק ומשמעת עצמית.


הילדים האלה פשוט נכנסו לי ללב! נקשרתי אליהם ברמות שלא חשבתי שאקשר! אפילו עם אלו שלא יודעים מילה באנגלית והתקשורת היא רק דרך הבעות פנים ומשחקים.
כל מי שטייל במדינות עולם שלישי ומתבונן במקומיים, רואה שמסיבה כלשהי הם חיים חיים שלווים ומאושרים, אבל אחרי תקופה במקום כמו אוסניד (השם של בית היתומים) אתה מתחיל להתרגל ולהבין את הסיבה.
אז תודה מטורפת ל160 ילדים אדירים שלימדו אותי מחדש שאפשר לחיות חיים מעולים גם עם מעט מאוד רכוש!

התנדבויות במדינות עולם שלישי נפוצות מאוד בקרב תרמילאים וזה מבורך! אבל יש כמה דברים שחייבים לשים לב בשביל לא לפגוע באוכלוסייה המקומית, אז מעבר למה שאמרתי בסרטון, מצרף בתגובות פוסט מעניין שקראתי בנושא ומסכם את העניין בצורה יפה.

חייב להגיד שזו התנדבות לא קלה. הייתי לבד עם כל הילדים שדורשים תשומת לב, כשאני האדם הלבן היחיד שדרך על האי מזה חצי שנה, בלי חשמל, מים זורמים והכי קשוח האוכל- מצד אחד הרגשה מעולה לאכול רק אוכל אורגני שהשניה נקטף ומצד שני מעט מאוד ערכים תזונתיים וכמעט בלי גיוון (כמובן שניתן להביא מאנטבה אוכל אבל אני החלטתי שאני חי כמוהם במאה אחוז)

הילדים אכן מאושרים ומנהלי המקום עושים הכל כדי שיחסר כמה שפחות, אבל בשביל להאכיל 160 ילדים ונערים, להעסיק מורים, רופאים ואנשי צוות ועוד שלל הוצאות, צריך המון כסף והמציאות היא שהילדים יורדים בחודשים מסוימים לארוחה חמה אחת ביום. אז יש אופציה לתרומה כספית לבית היתומים ומי שרוצה שידבר איתי ואפנה אותו לקישור מסודר לתרומה ישירה לאוסניד.

תודה מיוחדת לדני אנלגלנדר, לדרייק וגוזפינה וילדהם- מייקל רוני סאם וגון

יוטיוב:
https://www.youtube.com/watch?v=6WM7DkX0Kf0&t=147s